لوگو رنوس

هر آنچه درباره طراحی داخلی هتل باید بدانید

دکوراسیون فضای هتل

طراحی داخلی هتل زمانی بسیار مفید است که هتلداران بخواهند اولین برداشت و تجربیات مثبتی را برای مهمانان هتل، برنامه ریزان، کارکنان، شرکت کنندگان یا هر شخصی که وارد ملک هتل می‌شوند ایجاد کنند. طراحی، دکور و محیط یک هتل تعیین کننده نوع آقایان و مهمانانی است که به هتل شما مراجعه می‌کنند. لوکس بودن دکوراسیون شما مشتریانی را ایجاد می‌کند که جذب آن هاله خاص می‌شوند. طراحی هتل نه تنها جذابیت بصری ایجاد می کند، بلکه یک وعده نام تجاری را نیز بیان می کند، همه امکاناتی را که ملک شما ارائه می دهد و موارد دیگر را نشان می دهد. طراحی داخلی هتل و طراحی اتاق هتل بسیار فراتر از خطوط تند و مبلمان و لوازم جانبی لوکس است. بنابراین، ما این راهنما را گردآوری کرده‌ایم که شامل نمونه‌های پیشرو در صنعت از طراحی‌های عالی هتل در سراسر جهان، چند نکته تخصصی در مورد طراحی داخلی هتل است. در مورد اهمیت طراحی داخلی هتل و اینکه چگونه کوچکترین جزئیات می‌توانند تفاوت بزرگی در ملک شما ایجاد کنند بیاموزید. اما طراحی داخلی هتل چیزی فراتر از خطوط شیک و مبلمان گران قیمت است.

چرا طراحی داخلی هتل مهم است؟

مانند فعالیت‌های برندسازی برای هر کسب و کاری، طراحی داخلی هتل نه تنها برای بهبود یا انتقال نام تجاری ملک هتل شما مهم است، بلکه اگر هتل بتواند به طور موثر به مفهوم و احساس مورد نظر خود عمل کند، این توهم را به مهمان می‌دهد. گریز به واقعیتی که با خیالات و وسواس خود مهمان تصور می‌شود. هتل مانند یک صحنه عمل می‌کند، مانند یک مجموعه فیلم، مکانی که میهمان می‌تواند خواسته‌های خود را به نمایش بگذارد و بیشتر درباره خود بیاموزد. فضاها، لوسترها و وسایل موجود در این مرحله از رپرتوارهای شیک کلاسیک، کیچ و آوانگارد استخراج شده است. با وجود این، رقابت در صنعت مهمان‌نوازی سخت است. هتل‌هایی با طراحی ملایم با فضای داخلی ساده و رنگ‌بندی‌های بد همیشه برای برقراری ارتباط با مخاطبانی که می‌خواهند جذب کنند و به دنبال تجربیات خاصی هستند، تلاش کرده‌اند. مشتریان و مهمانان خواه آگاهانه متوجه این موضوع باشند یا نه، آنها به املاکی مراجعه می‌کنند که با شخصیت، آرزوها، حس زیبایی شناسی و انتظارات آنها از یک هتل مطابقت دارد. بنابراین، یک هتل با طراحی خوب همیشه در خدمت اهداف تجاری شماست. هتل‌های خوب طراحی شده به شما این امکان را می‌دهند:

 • ویژگی‌ها و امکاناتی که ملک شما ارائه می‌دهد را به نمایش بگذارید.
 • از رقبای خود متمایز شوید.
 • تأثیرگذاران و برنامه ریزان را برای رزرو رویدادها و تبلیغ ملک خود جذب کنید.
 • مشخصات مهمان را که برای هتل شما ایده آل است جذب کنید با نام تجاری خود ارتباط برقرار کنید.

طراحی داخلیی هتلها

ماهیت گرایش‌های طراحی داخلی هتل

از یک بوتیک هتل شیک گرفته تا یک هتل مجلل بزرگ، بسیار مهم است که بدانید جذابیت هر هتلی به طراحی داخلی آن بستگی دارد. مهمانان نه تنها باید طراحی داخلی هتل را جذاب، بلکه کاربردی نیز بدانند. در اصل، فضای داخلی باید ترکیبی هماهنگ از دیدارهای هوشمند پیچیده باشد. مزایای ترکیب طراحی چشم نواز، نور طبیعی و سطوح بالای عملکرد سه برابر است. اولاً، فضای داخلی از نظر زیبایی شناسی دلپذیر خواهد بود. ثانیا، تضمین می‌کند که همه مهمانان از سطوح بالاتری از رضایت مشتری برخوردار شوند. و در نهایت، طراحی داخلی هتل کاربردی به هتل شما کمک می کند تا راحت تر کار کند. همه چیز در مورد انتخاب خوب در هنگام انتخاب مبلمان، دکوراسیون و تجهیزات برای هتل شما است.

بهترین نکات طراحی داخلی هتل

 • لوازم حمام لوکس مانند حوله‌های سفید درجه یک را ذخیره کنید: بهتر است به سراغ حوله‌های 100 درصد نخی بروید، زیرا این حوله‌ها هم نرم و هم جاذب هستند و با افزایش سن نرم‌تر و نرم‌تر می‌شوند. آنها همچنین اگر پوست نرمی دارید بهترین هستند زیرا خیلی خشن به نظر نمی‌رسد. یک حوله پنبه ای صددرصد شانه شده شرط خوبی است، زیرا پنبه شانه شده دارای الیاف کوتاه تری برای محکم نگه داشتن حوله و جلوگیری از پرز شدن حوله هتلی در آینده است. همچنین بهتر است از حوله‌های سفید رنگ در هتل خود استفاده کنید. همچنین از دیگر لوازم درجه یک برای حمام خود استفاده کنید.

دکوراسیون حمام هتل

 • از فرم و عملکرد استفاده کنید: همانطور که طراحی داخلی هتل شما می‌تواند عجیب باشد، باید توجه داشته باشید که زیبایی شناسی هرگز نباید بیشتر از جنبه عملکردی طراحی داخلی هتل شما، به ویژه در اتاق‌های مهمان باشد. توجه به این نکته ضروری است که ویژگی‌های اتاق به راحتی قابل درک است. مهمانان جدید نباید در استفاده از امکانات اتاق‌هایی که برایشان پول پرداخت می‌کنند دچار چالش شوند. استفاده از تمام لوازم جانبی از کشوها، میزها، سوئیچ ها، شیرآلات و قلاب‌ها – باید آسان و بدون خطا باشد. اگرچه این بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما طراحان داخلی می‌گویند که آنها متوجه شده اند که اشتباه کردن چقدر آسان است! این چک لیست را در دسترس داشته باشید تا مطمئن شوید که در کارها زیاده روی نمی‌کنید:

  • صندلی باید به خوبی روشن و با نور مناسب مناسب باشد.
  • مناطق لابی هتل باید برای تردد پیاده باز نگه داشته شوند.
  • لابی هتل و مناطق مشترک باید برای مهمانانی که دارای چالش‌های حرکتی هستند در دسترس باشد.
  • برای مناطق پر رفت و آمد از کفپوش بادوام و معقول استفاده کنید شامل علائم مناسب مانند موکت هتلی مناسب.
 • با لوازم جانبی مد روز تاثیری ماندگار بگذارید: با لوازم جانبی، شما فقط سعی نمی‌کنید لذت زیبایی شناختی را برای مهمانان خود تحریک کنید، این فرصتی است که سلیقه و ترجیحات خود را نیز بیان کنید. اگر زیبایی نام تجاری شما با آرزوهای مهمانان شما مطابقت داشته باشد، لوازم جانبی شما می‌تواند تاثیر ماندگاری بر مهمانانی که به هتل شما مراجعه می‌کنند، بگذارد. لوازم جانبی فضایی دلپذیر را در هتل شما ایجاد می‌کند. لهجه‌ها و دکورها اگر به خوبی استفاده شوند، می‌توانند فضاهای داخلی را به هم گره بزنند و در صورت قرار گرفتن استراتژیک، آنها را به عنوان نقطه کانونی فضا برجسته کنند. بهترین طراحان داخلی همیشه اقلام را با رنگی انتخاب می‌کنند که با پالت رنگی فضا متضاد یا تکمیل کننده باشد. همچنین می‌توانید از قطعات هنری برای الهام بخشیدن به طراحی در قسمت غذاخوری استفاده کنید.
 • از فناوری برای تجربه یکپارچه استفاده کنید: اتصال یکپارچه بین پلتفرم‌ها و دستگاه‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بسیاری از گروه‌های هتل خدمات چک-این سیار و دربان دیجیتال را ارائه می‌دهند. در ریزورت و کازینو آریا در لاس وگاس، کارت‌هایی با فناوری پیشرفته برای مهمانان صادر می‌شود که حضور آن‌ها را شناسایی کرده و حتی قبل از رسیدن به آن قفل در را باز می‌کند. استفاده از فناوری برای طراحی داخلی هتل شما نه تنها می‌تواند به جذب مشتریان جدید کمک کند، بلکه می‌تواند مهمانان شما را نیز هیجان زده کند. ویژگی‌های فناوری مانند لوازم جانبی الکترونیکی، کارت‌های دسترسی بدون درز و امکانات خودکار می‌توانند تجربه‌ای را که میهمانان شما در هتل پنج ستاره دارند، افزایش دهند.
 • محو کردن مرزهای داخلی و خارجی: تجربیاتی که ماهیت حسی دارند به ندرت زود فراموش می‌شوند. این دانش توسط بهترین طراحان و صاحبان هتل شناخته شده و ادغام شده است که تلاش‌‎های خستگی ناپذیری برای حفظ انتقال بین فضای داخلی و خارجی تا حد امکان غیر واقعی و فانتزی انجام می دهند. طراحان داخلی با اتاق خواب‌های هتل که در تراس‌های بزرگ گسترش یافته اند، آزمایش می‌کنند و در عین حال طبیعت را به هر طریق ممکن وارد می‌کنند. دکورهای سنگی، پانل‌های چوبی، آبشارهای داخلی و پنجره‌های بزرگ بدون چهره از جمله عناصری هستند که طراحان از آن‌ها استفاده می‌کنند تا مهمانان با استفاده از فضای داخلی اتاق هتل احساس راحتی کنند.

  طراحی داخلی هتل

 

مطلب مفیدی بود؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مجله اینترنتی ما عضو بشین

به روز باشین و یادگیری را متوقف نکنید!

بیشتر بدانید

به دنبال همفکری برای خرید تجهیزات مناسب هتل خودتون هستین؟

برای بهترین میزبانی شما، ما تمام قد در کنارتان هستیم