لوگو رنوس

لحاف هتلی چیست؟

لحاف هتل

لحاف یک نوع روانداز است که بیشتر ما را یاد زمستان و کرسی می‌اندازد. به صورت عادی لحاف شامل یک لایه میانی الیافی است و پارچه رویی که مانند غلاف دور لایه میانی پیچیده شده است. در این نوشته می‌خواهیم به تعریف لحاف هتلی و هر آنچه در این باره لازم است بدانیم صحبت می‌کنیم.

تعریف لحاف هتلی

همیشه در هتل‌ها، نظم و آراستگی کالای خواب هتلی به چشم می‌خورد. اما این که چه چیز باعث این آراستگی و نظم شده است نیز برای بعضی افراد جای سوال است. استفاده از محصولات ساده، روشن با رنگ‌های خنثی در اتاق خواب باعث ایجاد آرامش و نظم می‌شود و همین کار باعث شده تا همیشه اتاق هتل برای ما بسیار چشم نواز باشد. بنابراین به لحاف‌های تک رنگ که معمولا یا رنگ خنثی دارند و یا رنگ روشن دارند، لحاف هتلی گفته می‌شود. لحاف‌های هتلی مناسبی برای هتل ها وجود دارد. این لحاف‌های هتلی در انواع و اقسام طرح‌ها و رنگ‌ها و همچنین با جنس‌های متفاوت نیز موجود است.

لحاف هتلی چیست

ویژگی‌های لحاف هتلی

 1. روتختی هتلی ساده، شیک و جذاب: از مهمترین ویژگی لحاف هتلی، که با عنوان روتختی هتلی هم شناخته می‌شود، باید به آن توجه کرد سادگی آن است. زیرا این سادگی نقطه شروع داشتن یک اتاق خواب مدرن و زیبا می‌باشد.
 2. لحاف هتلی، شستشوی آسان: یک کالای خواب مناسب، کالای خوابی است که بتوانید به راحتی آن را شسته و بارها مورد استفاده قرار دهید. همانطور که از نام آن پیداست، یکی از ویژگی‌های مهم لحاف هتلی، به دلیل ساختار و نوع دوخت آن، قابل شست وشو بودن آن است.
 3. راحتی لحاف هتلی: لحاف‌های هتلی بسیار راحت هستند به طوری که وقتی آن‌ها را روی خود میاندازید احساس بسیار خوب و راحت به شما دست می‌دهد.
 4. ضد حساسیت و ضد آلرژی بودن لحاف هتلی: لحاف‌های هتلی ضد حساسیت و ضد آلرژی هستند. این لحاف‌ها برای افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند یا بیماری پوستی دارند بسیار مناسب است.
 5. مقاومت در برابر شستشوی مداوم: از آنجا که در هتل‌ها کالای خواب هتلی باید مداوم شستشو یا تعویض شود، یکی از مزایای این نوع لحاف‌ها این است که در برابر شستشوی مداوم رنگ و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند.

دلایل جایگزینی لحاف هتلی بجای پتو

به چند دلیل در هتل‌ها بجای استفاده از پتو از لحاف استفاده می‌کنند.این دلایل عبارتند از:

 • ضد حساسیت بودن الیاف لحاف
 • سبک بودن لحاف
 • راحتی کاور کردن و حفظ نظافت بیشتر
 • سفید رنگ بودن
 • حفظ استاندارد هتلی

لحاف هتلی

نکاتی که هنگام خرید لحاف هتلی باید رعایت نمود

هنگام خرید لحاف هتلی باید به چند نکته توجه نمود. این نکات شامل موارد زیر است:

 1. الیاف بکار رفته در لحاف چه نوعی است.
 2. کیفیت و مقاومت لحاف نیز حائز اهمیت است.
 3. نوع پارچه بکار رفته در لحاف هتلی.
 4. همچنین نوع دوخت لحاف برای هتل‌ها نکته بسیار مهم است.
 5. رنگ لحاف هتلی باید سفید باشد.

روش شستشوی لحاف هتلی

 1. برای شستشوی این لحاف ها به هیچ وجه از آب بسیار داغ استفاده نکنید، بهتر است حداکثر دمای آب حین شستشو 30 درجه ی سانتی گراد باشد.
 2. برای شستشو به هیچ وجه از پودرهای شستشوی آنزیم دار استفاده نکنید.
 3. مایع لباس‌های رنگی بهترین ماده برای شستشوی لحاف‌های لایت می‌باشد.
 4. استفاده از خشک کن بعد از شستشو ممنوع است. از آویزان کردن و چلاندن لحاف نیز خودداری کنید.
 5. برای خشک کردن، لحاف را در سبدی قرار دهید تا آب آن به طور کامل خارج شده سپس لحاف را روی سطح مسطحی پهن کنید.

شستشوی لحاف

الیاف لحاف‌های هتلی

از نظر علمی الیاف موجود در لحاف دمای بدن را در زمان بی‌حرکتی در حالت متعادل نگه می‌دارد. البته الیاف به کار برده شده درون لحاف ممکن است متنوع باشد با توجه به رنج قیمت ممکن است طبیعی یا مصنوعی باشند، مثل انواع پر، پشم، پنبه و پلی استر باشد که در ملحفه هتلی هم بکار رفته است. همچنین پتوهایی که به عنوان لحاف مورد استفاده قرار می گیرند دارای اکریلیک و مینک هستند.

الیاف طبیعی

الیاف طبیعی هم به دو دسته گیاهی و حیوانی تقسیم می‌شوند. الیاف گیاهی بیشتر از فراوری پنبه، کتان، بامبو و سایر گیاهان بدست می‌آید. حیوانی که شامل انواع پر و پشم حیوانات می‌شود.

الیاف مصنوعی

این نوع الیاف متنوع هستند و با توجه به نوع لحاف انتخاب می شوند. در حال حاضر بیشتر لحاف‌های موجود دارای الیاف مصنوعی هستند. الیاف مصنوعی نیز می‌تواند دست اول (ویرجین) یا بازیافتی باشد. ما الیاف مصنوعی را به اسم پشم شیشه نیز می‌شناسیم. پرمصرف ترین نوع این الیاف را با نام هالو در لحاف‌ها استفاده می‌کنیم. اما دلیل اینکه این لحاف‌ها با وزن یکسان از لحاظ نرمی و لخت بودن این همه با هم تفاوت دارند این است که علاوه بر اینکه جنس مواد اولیه یکسان باشد، ضخامت رشته الیاف، میزان سیلیکون، طول رشته الیاف و … با هم تفاوت دارند.

بنابراین به دلیل اینکه قیمت الیاف طبیعی بالاتر هستند و همینطور ممکن است حساسیت زا باشند و همچنین طرفداران حقوق حیوانات نیز نسبت به تولید و استفاده از حیوانات حساسیت نشان می‌دهند، بهترین گزینه استفاده در هتل‌ها، استفاده از لحاف‌ با الیاف مصنوعی هستند.

مطلب مفیدی بود؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مجله اینترنتی ما عضو بشین

به روز باشین و یادگیری را متوقف نکنید!

بیشتر بدانید

به دنبال همفکری برای خرید تجهیزات مناسب هتل خودتون هستین؟

برای بهترین میزبانی شما، ما تمام قد در کنارتان هستیم